Consilier vanzari – RAQUETTE Flagship Store (Bucuresti)

RAQUETTE este in cautare de Consilieri vanzari (full-time/ part-time).
Daca esti pasionata de moda, ai experienta in vanzari si vrei sa faci parte dintr-o echipa tanara, atunci RAQUETTE este locul potrivit pentru tine.

Candidatul ideal

  • Abilitati de comunicare si relationare excelente
  • Capacitatea de lucru in echipa
  • Persoana deschisa, pozitiva, orientata catre nevoile clientilor
  • Studii medii/superioare
  • Persoana organizata, meticuloasa, atenta la detalii
  • Cunostinte de operare PC si casa de marcat

Descrierea postului

  • Asigura asistenta si consilierea clientilor
  • Identifica nevoile clientilor
  • Promoveaza si vinde produsele, intr-un mod profesionist
  • Cunoaste produsele si colectiile brandului
  • Este intotdeauna informat cu privire la tendintele in moda
  • Mentine un mediu de lucru curat si profesionist in magazin
  • Implementeaza activitatile promotionale in magazin
  • Realizeaza receptia produselor
  • Rezolva sesizarile clientilor
  • Activitati specifice casei de marcat (completarea documentelor fiscale: raport de gestiune, registrul de casa, facturi, etc)

Beneficii:

  • Pachet salarial motivant, conform experientei de lucru
  • Beneficii la achizitionarea produselor RAQUETTE
  • Mediu de lucru dinamic, modern si prietenos
  • Posibilitatea de dezvoltare profesionala alaturi de o echipa tanara si dinamica

Asteptam CV-ul tau la adresa office@maisonraquette.com cu subiectul CONSILIER VANZARI.

STORE MANAGER – RAQUETTE Flagship Store (Bucuresti)

RAQUETTE este in cautare de Manager de magazin.
Daca esti pasionat de moda, ai experienta in retail si vrei sa faci parte dintr-o echipa tanara, atunci RAQUETTE este locul potrivit pentru tine.

  • Capacitate de multi tasking
  • Capacitatea de a oferi si a mentine un nivel inalt de customer service in magazin
  • Experienta in instruirea angajatilor
  • Experienta in visual merchandising constituie un avantaj
  • Studii superioare
  • Meticulozitate si atentie la detalii
  • Cunostinte de operare Microsoft Excel
  • Experienta in completarea documentelor fiscale: raport de gestiune, registrul de casa, facturi, etc.
  • Experienta in efectuarea operatiunilor de import/export constituie un avantaj

  • Realizeaza operatiunile de import
  • Instruieste angajatii
  • Implementeaza regulile de visual merchandising
  • Mentine un mediu de lucru profesionist in magazin
  • Asigura asistenta si consilierea clientilor cand este cazul

Beneficii:

Asteptam CV-ul tau la adresa office@maisonraquette.com cu subiectul STORE MANAGER.